۱۳۹۸/۰۹/۱۴
استاندار فارس در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید:

در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری از کارخانه نوآوری در استان خواهیم بود/ جدی بودن جنگ اقتصادی برای همه تبیین شود

استاندار فارس گفت: اگر جنگ اقتصادی را جدی نگیریم نمی‌توانیم قطع وابستگی داشته باشیم و این موضوع باید برای آحاد مردم و مسوولان روشن شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس عنایت‌الله رحیمی در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید در شیراز افزود: اگر رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند ما در جنگ اقتصادی هستیم همه ما باید این موضوع را باور داشته باشیم که در جنگ اقتصادی نیازمند همدلی، اتحاد، وحدت کلمه و تلاش بیش از حد هستیم تا بتوانیم در این میدان به موفقیت دست یابیم.

وی ادامه داد: در شرایط جنگ اقتصادی باید جهادی عمل کرد، کوشش مضاعف داشت و کاهش هزینه و افزایش بهره وری و ارزش افزوده را برای کشور به ارمغان آورد.

استاندار فارس، با اشاره به ظرفیت‌های این استان در زمینه کشاورزی و گردشگری اضافه کرد: علاوه بر این استان فارس توانمندی‌های صنعتی و معدنی برجسته‌ای نیز دارد که روز به روز برای این توانمندی‌ها افزوده می‌شود.

رحیمی گفت: در کنار این، نیروهای مستعد و خوش فکر انسانی نیز در قالب مراکز علمی، پژوهشی  و دانشگاهی حضور دارند که سرمایه های اصلی کشور و استان محسوب می‌شوند که می‌توانند قطع وابستگی کشور به کالاها، مواد اولیه و قطعات تولید خارج را رقم بزنند.

او ادامه داد: اگر امروز کارخانه ذوب آهن‌فولاد پاسارگاد ما به مرحله تولید شمش فولادی و آهن‌اسفنجی می رسد، ضمن تاکید بر لزوم پیگیری تامین مواد اولیه معدنی آن از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، پیگیر ایجاد شهرک فولاد در کنار کارخانه فولاد و ایجاد شهرک آلومینیوم در کنار کارخانه آلومینیوم هستیم.

استاندار فارس اظهار داشت: در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری از کارخانه نوآوری در استان خواهیم بود که با راه‌اندازی آن و تجمع و گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و افراد خلاق و دارای ایده در این مرکز می‌توانیم توسعه رو به جلو و پرشتابی را تجربه کنیم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

کد خبر : 75585
تعداد بازدیدها : ۵۳
مطالب مرتبط با این موضوع :

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است