دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس
شماره خبر: 23241
تاریخ انتشار: 1395/09/18 11:12
طرح ملی توان‌افزایی و تاب‌آوری اجتماعی زنان در استان فارس برگزار شد

HyperLink

سیده معصومه دستغیب در  آیین گشایش اجرای  طرح ملی توان‌افزایی و تاب‌آوری اجتماعی زنان با اشاره به  اجرای طرح ملی توان‌افزایی و تاب‌آوری اجتماعی زنان 200برای  مشاور در این استان ،اظهار داشت: این طرح توسط معاون رئیس‌جمهوری در بخش زنان در اختیار تعدادی از استانداری‌ها گذشته و مقرر شد که در این طرح در ابتدا 30 مشاور آموزش‌های لازم را فراگرفته و در اختیار خانواده‌ها قرار گیرند که شمار آنان به 200 نفر رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: مشاوران پس از یک دوره آموزشی 18 ساعته با کمک 14 مرکز مشاوره خدمات خود را به خانواده‌ها منتقل کنند تا در برابر آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی محفوظ بمانند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس تصریح کرد: افزایش توان‌افزایی، تقویت مراکز مشاوره در این استان، برنامه‌ریزی برای ارتقا سطح علمی مشاوران، تبادل تجربه و تعامل افکار و اندیشه‌های علمی متخصصان این رشته و نیز توجه به باورهای دینی ازجمله اهداف این طرح است.

دستغیب بیان داشت: توسعه فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، توجه به کیفیت و کمیت مراکز مشاوره، برنامه‌ریزی و نظارت بیشتر بر روی فعالیت این مراکز برای ارائه خدمات بهتر به خانواده‌ها و تلاش برای کاهش بزهکاری‌ها ازجمله اهداف این نشست است.

وی اضافه کرد: استفاده از اساتید حوزه‌های علمیه که با مسائل خانواده آشنایی کامل دارند و نیز شهرداری و شورای شهر، دانشگاه، آموزش‌وپرورش، دادگستری، بهزیستی، اوقاف، کمیته امداد و دیگر نهادها گامی مؤثر در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در خانواده‌ها خواهد بود.

    عکس های تصادفی