۱۴۰۰/۰۹/۱۶
استاندار فارس در مراسم روز دانشجو:

امید ما به روحیه عدالت خواهانه دانشجویان است/ دانشجویان باید فهم سیاسی داشته باشند/ قرارگاه اجتماعی استان فارس راه اندازی خواهد شد

استاندار فارس گفت: امید ما برای اصلاح جامعه به روحیه عدالت خواهانه و پاک دانشجویان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه در مراسم روز دانشجو در دانشگاه شیراز با بیان اینکه مقام معظم رهبری در خصوص فاصله جامعه با وضعیت مطلوب عدالت اظهار گله کردند، افزود: دانشجویان باید صفاتی مانند عدالت خواهی، صداقت، صراحت و رک گویی را در خود حفظ و تقویت کنند تا همچنان روحیه دانشجویی در آن ها زنده بماند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه دانشجومحوری باید در دانشگاه ها مدنظر قرار داشته باشد، ادامه داد: دانشجو نیز اگر میخواهد به معنای واقعی کلمه دانشجو باید نباید به تدریس اساتید اکتفا کند و باید خود به دنبال کسب علم و دانش برود.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری از سیاست زدگی پرهیز داده اند و خواستار فهم سیاسی دانشجویان شده اند، اظهارداشت: دانشجویان نباید دچار سیاه نمایی و بزرگ نمایی شوند؛ نباید همه دست اندرکاران را آلوده و خلافکار فرض کنند و نباید تصور کنند همه مدیران پاک دست و منزه هستند.
استاندار فارس تصریح کرد: وظیفه شرعی، ملی و انقلابی دانشجویان این است که در برابر تخلفات و انحرافات اعتراض کنند و هرچه بلندتر صدای اعتراض شان را به گوش تصمیم گیران برسانند تا مسئولان ناچار شوند به موازین دینی و قانونی پایبند بمانند.
دکتر ایمانیه با اشاره به اینکه مدیریت ارشد استان فارس در دو ماه گذشته تلاش کرده است مشکلاتی که به سرعت قابل اصلاح بوده است، برطرف کند، گفت: برای راه اندازی پروژه بزرگ و نیمه تمام استان هر هفته به صورت مداوم جلساتی برگزار می شود که سودمند بوده و امیدوار هستیم تا شش ماه آینده شاهد به نتیجه رسیدن این تلاش ها باشیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه جمع آوری معتادان متجاهر از سطح محلات شهر شیراز قبل از دهه فجر در دستور کار مدیریت ارشد استان قرار گرفته است، افزود: قرارگاه اجتماعی استان به منظور رسیدگی علمی و کارشناسی به موضوعات مختلف حوزه های اجتماعی راه اندازی و همه مسائل با اولویت مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه به منظور بهره گیری از ظرفیت دانشگاه ها برای رونق تولید، بازدیدی با حضور برخی روسای دانشگاه ها از شهرک صنعتی شیراز صورت گرفته است، بخشی از مراحل تحصیلی دانشجویان باید در محیط واقعی کار طی شود تا موجب پختگی دانشجویان و آماده شدن آنها برای ورود به بازار کار شود.
استاندار فارس با بیان اینکه یکی از اساتید خوشفکر دانشگاه شیراز را به عنوان مشاور استاندار در زمینه فناوری و شرکت های دانش بنیان منصوب خواهد کرد، ادامه داد: باید نهضت استفاده از فناوری در صحنه کار و تولید را ایجاد و تولید ثروت با تکیه بر علم و دانش را جدی تر از گذشته پیگیری کنیم.
دکتر ایمانیه با تاکید بر اینکه اشتغال در حین تحصیل رویکرد ارزشمندی است که باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: بسیاری از بزرگان دینی و علمی کشور مفتخر بوده اند که با درآمد حاصل از کار به تحصیل پرداخته اند؛ بنابراین باید زمینه گسترش این رویکرد را با اصلاح مقررات و فرایند ها ایجاد کنیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه صنایع بزرگ استان باید با دانشگاه ها توافق نامه های همکاری امضا و از ظرفیت علمی مراکز دانشگاهی استان استفاده کنند، ادامه داد: همچنین انتظار داریم این صنایع از ورزش استان در بخش قهرمانی و همگانی به صورت موثر حمایت و زمینه تشویق مردم برای گرایش به ورزش را فراهم کنند.
وی تصریح کرد: در زمینه توسعه استان چند خصوصیت شامل اشتغال بیشتر، در راستای عدالت بودن و کمترین تخریب محیط زیست، کمترین مصرف آب و انرژی را مورد تأکید قرار خواهیم داد.
استاندار فارس با تاکید بر اینکه هیچ کس حق هویت زدایی از محدوده اطراف حرم احمدبن موسی (ع) را ندارد، گفت: توسعه اطراف حرم و فعالیت های عمرانی باید با حفظ میراث فرهنگی و هویت تاریخی و مذهبی صورت گیرد.
دکتر ایمانیه افزود: تلاش میکنیم از خام فروشی تولیدات استان در حوزه هایی مانند گیاهان دارویی و سنگ های زینتی که مانع بهره مندی استان از ثروت اشتغال در پایین دست این حوزه ها می شود جلوگیری کنیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه زمینه حضور دانشجویان در بعضی جلسات کارگروه های استانی فراهم شده است، اظهارداشت: باید مکانیزم مشخصی برای ارتباط استاندارفارس با همه دانشجویان استان طراحی شود.
وی گفت: فعالیت های فرهنگی، مذهبی و هیأتی مورد توجه مدیریت ارشد استان فارس قرار دارد و از گروه های فعال در این زمینه ها به صورت جدی حمایت خواهیم کرد.
استاندار فارس افزود: تلاش میکنیم معاملات، مناقصات استانداری را شفاف کنیم تا همگان بتوانند به آن ها دسترسی داشته باشند.
دکتر ایمانیه تصریح کرد: هرگز دچار آفت آقازادگی نشده ایم و هیچ کس را به صرف این که فرزند کسی است به همکاری دعوت نکرده ایم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه در دیدار با وزرا و مدیران ملی، راه اندازی طرح های نیمه تمام و بزرگ استان پیگیری و مورد تاکید قرار گرفته است، افزود: تالار شهر شیراز، موزه پاسارگاد، مرکز حافظ شناسی، آزادراه شیراز اصفهان و ... از جمله پروژه های بزرگ استان است که پیگیری شده است.
وی با اشاره به اینکه استان فارس دارای ۲۲۰ نقطه حادثه خیز و بیشترین کشته ناشی از تصادفات در سطح کشور است، گفت: رفع این معضلات و سازماندهی کمربندی شیراز از جمله مسائل مورد توجه مدیریت ارشد استان فارس بوده است.
استاندار فارس اظهار داشت: انتخاب فرمانداران بومی یا غیر بومی برای شهرستان ها بر اساس اقتضائات هر شهرستان صورت خواهد گرفت، افزود: تلاش میکنیم تا پایان آذرماه چینش فرمانداران استان را تعیین تکلیف کنیم.
گفتنی است در این جلسه نمایندگان تشکل‌های دانشجویی از دانشگاه های استان به بیان دیدگاه های خود پرداختند و با حضور استاندار فارس از دانشجویان برگزیده استان تقدیر به عمل آمد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

کد خبر : 83532
بازدید : ۸۰
مطالب مرتبط با این موضوع :

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است